22 HAZİRAN ÖĞRETMEN YETİŞTİRME VE GELİŞTİRME GENEL MÜDÜRÜ DR ADNAN BOYACI MESLEKİ GELİŞİM RAPORLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME RAPORU

22 HAZİRAN ÖĞRETMEN YETİŞTİRME VE GELİŞTİRME GENEL MÜDÜRÜ DR ADNAN BOYACI MESLEKİ GELİŞİM RAPORLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME RAPORU
Oldukça zorlu bir dönem geçirildiğini belirterek evlerden online eğitim uygulamalarını yapılmıştır.Eğitimdeki dijitalleşmenin eskinden de var olduğunu ve şimdide kullanıldığını belirterek daha önemli olduğunu vurguladı. Pandemi sürecinde öğretmenlerin temel öznesi olduğunu, sürecin içerisindeki beşer sistemi nasıl yönettiği ve çocukların hayatının nasıl bir yere oturduğunu sadece Türkiye değil tüm dünya da bu soruların sorulmaya ve öğretmenlik mesleğine ilişkin de algı, profil ve öneminin artmaya başladığını belirtti.
Pandemi süreci içerisinde açılan eğitimlere yaklaşık 400 bin öğretmenin katıldığını söyledi. Bu programlardan aldıkları sertifikaların tüm dünya da geçerli olacağını vurguladı.
Önümüzdeki günlerde gönüllülük esasına dayalı olarak birçok eğitimlerin açılacağını vurguladı. Fırsat ve imkan eşitliği sağlandığında aslında tüm öğretmenlerin temel unsuru öğrenmeye olan istek ve arzularını, heveslerini ortaya koyduğunu belirtti.
Ailelerin bu dönem içerisinde sınıfta öğretmenlerin neler yaptıklarını deneyimleyip gördüklerini belirtti.

Haziran 28th, 2020 Yazar